Vali Münir Karaloğlu, "Huzur ve Güven Şehriyiz"

‘Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var Projesi’nde meydana gelen motosiklet kazalarında yaralanma ve ölümleri büyük oranda azaltabileceğinin farkına varılması ve sürücülerin kask olmadan trafiğe çıkmamaları hedefleniyor.


‘Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var Projesi’nde meydana gelen motosiklet kazalarında yaralanma ve ölümleri büyük oranda azaltabileceğinin farkına varılması ve sürücülerin kask olmadan trafiğe çıkmamaları hedefleniyor. Antalya’nın en çok motosiklet kullanan ikinci sıradaki il olduğunu ifade eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Kask kullanımının meydana gelen kazalar da önemli ölçüde önlediği belirlenmiştir dedi.

Vali Karaloğlu, "Yaşamları susturan sahte tokalardan araçlarımızı ve hayatımızdan çıkarma noktasında önemli bir kampanya yaptık. Ardından kask projesine ihtiyaç duyduk. Çok sayıda insanımızı motosiklet kazalarında kaybettiğimizi ve yaralandığını gördük. Aslında kask takmak mecburi ama aynı motor üzerinde birden fazla kişinin kasksız olduğunu görünce insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı dedik. Esnafımızın kaliteli kask satma noktasında odalarımızın çok önemli desteği olacak" dedi.

Antalya'nın bir turizm şehri olduğunu hatırlatan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Buradaki en önemli unsur huzur ve güvenlik. Turizm rakamlarının artmasının en önemli faktörü Antalya'nın huzur ve güven şehri olmasından kaynaklanıyor. Trafik güvenliğini de şehir güvenliği kadar önemsiyoruz. Yerli ve yabancı yılda 20 milyon insanın ziyaret ettiği bu şehirde trafik düzeninin önemli olduğunu bilinmesini istiyoruz." diye konuştu.